Affiliate

Co je to affiliate program neboli provozní systém? Jaký je obecný princip fungování affiliate systému? Affiliate program je označení, jenž se používá pro druh označení internetové reklamy. Provozovatelem affiliate (programu) může být například provozovatel e-shopu či speciálně zaměřených webových stránek. Provozovatel těchto stránek zaplatí svému affiliate partnerovi za reklamu pouze provizí z prodeje uskutečněného díky reklamní ploše na stránkách partnera.

Affiliate partner

Pojmem affiliate partner (affil partner) je označován provozovatel partnerské stránky, který umístí na svoje webové stránky reklamní bannery odkazující například na nějaký e-shop. Díky těm bannerům přivádí na e-shop návštěvníky a potenciální zákazníky. V případě, že si návštěvník v e-shopu objedná zboží či služby, affil partner za to dostane provizi z uskutečněného prodeje.

Affiliate program ano či ne

Jste-li provozovatel e-shopu, vyplatí se Vám affiliate program zřídit. Prostřednictvím affiliate programu máte možnost propagovat Vaše produkty a služby, získat nové zákazníky a výdaje na tento typ reklamy se Vám v každém případě vrátí. Affiliate programy jsou totiž postaveny na vzájemné výhodnosti všech zúčastněných, tj. provozovatele e-shopu o affiliate partnera.