Co je affiliate marketing

Pojem affiliate marketing se objevuje na internetu stále častěji, ovšem ne všichni jej zcela chápou. Přitom princip affiliate marketingu je vcelku jednoduchý. Provozovatel webových stránek či e-shopu vytvoří affiliate program, prostřednictvím něhož může vyplatit provizi každému affiliate partnerovi, který mu přivede návštěvníka či zákazníka.

Vyplácení provizí v systému je vždy za určitou aktivitu. Může se jednat o prodej zboží či služeb, zaslání poptávky, registrace nového uživatele a další. Odměna bývá obvykle určena pevnou částkou (za návštěvníka, prodej apod.) nebo procentem z ceny zboží.

Výhodný způsob propagace

Affiliate marketing je výhodný v tom, že na rozdíl od klasické reklamy se neplatí za umístění reklamy, ale až za přivedení nového uživatele (návštěvníka daných stránek) nebo provedenou konverzi (akci). Díky tomu je affiliate marketing mnohem výhodnější a efektivnější formou propagace.

Affiliate partner má navíc větší motivaci reklamu (například formou reklamního banneru) na své webové stránce či v e-shopu umístit na dobře viditelné místo a tím správně cílit na své návštěvníky, jelikož tím zvyšuje pravděpodobnost získání odměny.